KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15218168
nr 1521 8168
Ejnar Kohlmann
(1888-1968), Finland
Oljemålning, Signerad, orrar. Olja på duk, 48x60 cm, yttermått inklusive ram: 66x78 cm
Ejnar Kohlmann, född 1888, död 1968, finländsk målare även verksam i Sverige.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 13 februari 2023
kl 18:15:53
800 kr
800 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr
Ejnar Kohlmann
Läs mer om Ejnar Kohlmann